u-green-purple
plant-pink-orange

NAUJASIS BALTIJOS ŠOKIS 2023 – Alien

05.11

ALIEN

Šokis, sukurtas bendruomenei

Ikoniškoji Steve Reich kompozicija „Muzika 18-ai muzikantų“, kuriai skambant 10 šokėjų įsuks mus į laikui nepavaldžius šokio sūkurius.

ALIEN leidžia mums pamatyti ir patirti šokį lyg susidurtume su juo pirmąjį kartą. Meditatyvus ir užburiantis šokis, didžiulė, gyva ir judanti žmonių statula, pastatyta viešoje miesto vietoje, abstraktus ritualinis aktas, skirtas visiems, kurie jaučiasi ateiviais (svetimais), ir mano, kad juos taip mato kiti.

ALIEN – tai dalis projekto, kuriame Location X tiria, kaip šokio menas ir bendros estetinės patirtys ir suvokimas gali įsitvirtinti mieste, jo dalyje bei konkrečiame žmoguje.

Žmones jungiančią jėgą stiprina meniniai pojūčiai. Tai padeda sukurti stipresnę priklausymo visuomenei patirtį. Kai menas randa namus ir įsitvirtina, tada įsitvirtini ir tu.

 

KOMANDA

Choreografas: Taneli Törmä

Atlikėjai:

Adrian Carlo Bibiano

Gabrielle Emily Aidulis

Sigita Juraškaitė

Vaiva Paukštė

Eivinas Dziena

Ema Senkuvienė

Ugnė Kavaliauskaitė

Ieva Navickaitė

Kompozitorius: Esa Matilla

Muzika: Steve Reich – „Music for 18 musicians“ („Muzika 18-ai muzikantų“)

Pasaulinė premjera: Kunstbygningen Filosoffen galerija Odensėje, Danijoje, 2021 m. lapkričio 12 dieną.

Rėmėjai: „Dance Info Finland“ ir Suomijos ambasada Maskvoje (Suomijos-Rusijos šokio mainai), Danijos menų fondas ir Odensės miestas.

Fotografai: AdeY (spektaklio), Hans Kristian Hannibal-Bach (Choreografo portretas)

 

Apie choreografą:

Taneli Törmä – LOCATION X – tai apdovanojimų pelnęs suomių choreografas ir scenos menininkas dirbantis Danijoje. Kaip mokytojas, atlikėjas, lėšų pritraukėjas, įdėjų kūrėjas ir kuratorius, jis koncentruojasi į scenos menų plėtrą, įtraukiančią įvairesnes, tarpkultūrines, ir inovatyvias formas, atveriančias įvairias perspektyvas. Taneli Törmä (LOCATION X) kūriniai pristatyti daugiau nei 20 šalių. Kartu su miestų savivaldybėmis, ji remia kitus šokio menininkus, siūlo jiems rezidencijas ir suteikia galimybes pristatyti savo darbus. LOCATION X tikslas – kurti naujus tiltus tarp šiuolaikinio šokio ir rasti naujas auditorijas ir bendradarbiavimo partnerius joms – platformą, kurioje būtų kuruojamos naujos perspektyvos ir požiūris į šokį. Taneli Törmä darbai dažnai labai įtraukūs. Jį skatina noras kurti situacijas ir patirtis, kurios žiūrovui perteikia konkretų jausmą ar judesį – visada jaudinamas klausimo, kas šoka ir kaip ir kur galima šokti savo šiandienos gyvenime?

Menininko darbai du kartus atrinkti į „Aerowaves – Dance Across Europe“ prioritetinius sąrašus, jis laimėjo kelis tarptautinius prizus už šokio filmus. Šalia jo paties kūrinių, LOCATION X taip pat inicijavo programą DANCE ALL YEAR LONG („Šok ištisus metus“) – mobilią, įvairiuose miestuose pritaikomą šokio platformą.

 

Gegužės 11 d. 18 val.

Trukmė 30 min.

Fontano erdvė šalia Ukmergės kraštotyros muziejaus (esant nepalankioms oro sąlygoms renginys vyks Kultūros centre).

Pasirodymas nemokamas.