u-green-purple
plant-pink-orange

„Naujasis Baltijos šokis 2023“

05.05, 05.07, 05.14

„3 dalių šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis 2023“ taps neatsiejama Ukmergės kultūrinio gyvenimo dalimi ir bendruomenei suteiks galimybę pažinti šalies ir pasaulines šokio tendencijas.
a) „A Sensorial Lecture“ – tai Sindri Runudde monospektaklis. Spektaklyje kalbama apie garsinę romantiką ir meilę pirmuoju dažniu, o garsas, ypač balsas, tiriamas kaip prisilietimas. Per šokį, dialogus ir judesio pratimus, žiūrovai kviečiami į jausmingą ir juslinę paskaitą, kupiną humoro, vaizduotės ir jautrumo blyksnių.
S. Runudde – Švedijoje ir kitose šalyse gyvenantis šokėjas ir choreografas. Jo kūryba apima įvairias sritis, tarp kurių – garso menas, vizualusis menas ir performansas.
b) „Įskilimai“ – antrasis Grėtės Šmitaitės solo kūrinys, kylantis iš choreografinio kismo ir sąryšių tyrimo, kur kūnas suvokiamas kaip nuolat kintančio pasaulio dalyvis.
G. Šmitaitė yra šokėja ir choreografė, kurianti Berlyne ir Kaune, baigusi HZT Berlyno menų universitetą, dirbanti su iškiliausiais choreografais, o nuo 2014 m. praktikuojanti „Body Weather“ šokio metodiką.
c) „Alien“ – bendruomenei sukurtas šokis. Skambant ikoniškajai Steve Reich kompozicijai „Muzika 18-ai muzikantų“ 10 šokėjų įsuks į laikui nepavaldžius šokio sūkurius. „Alien“ leidžia pamatyti ir patirti šokį lyg susidurtume su juo pirmąjį kartą. Meditatyvus ir užburiantis šokis, didžiulė, gyva ir judanti žmonių statula, pastatyta viešoje miesto vietoje, abstraktus ritualinis aktas, skirtas visiems, kurie jaučiasi ateiviais (svetimais), ir mano, kad juos taip mato kiti. „