u-green-purple
plant-pink-orange

„Nenuoramos 2023“ ir „Nenuoramos“ Plius“

04.01, 03.31

Balandžio 1 d. Ukmergės kultūros centre vyks suaugusiųjų mėgėjų teatrų festivalis „Nenuoramos PLIUS“. Turbūt dabar daugelis pagalvojo – balandžio 1 diena, turbūt pajuokavo ir jokio festivalio nebus. Galime tvirtai pasakyti – festivalis bus. Ir jis bus toks pats linksmas, kaip juokų ir pokštų diena, toks permainingas, kaip pavasaris ir toks pakylėtas, kaip artėjanti gražiausia pavasario šventė. Tądien į festivalio renginius atėję žiūrovai dalyvaus detektyvinėje istorijoje, aistringose piršlybose, klaidžios Ukmergės miesto istorijos užkaboriuose, o vakare ,,įstrigs gerume po žvaigždynais…“.

Pirmajame suaugusiųjų mėgėjų teatrų festivalyje „Nenuoramos PLIUS“ savo žiūrovo lauks:

Rokiškio liaudies teatras. Spektaklis ,,Kur dingo Elizabet?“ pagal Robert Thomas pjesę ,,Spąstai“. (rež. Violeta Mičiulienė). Tai nuotaikingas detektyvas, kurio veiksmas rutuliojasi Šveicarijoje. Kalnuose dingo jauna moteris Elizabet. Jos vyras deda viltis į vietinį komisarą. Tačiau, kai ji atsiranda, išaiškėja, kad ji ne jo žmona. Tai kur tikroji Elizabet?

Nors šis spektaklis lengvas, žaižaruojantis smagiu humoru, žiūrovams nederėtų užsimiršti, kad jie atėjo žiūrėti detektyvo. Čia svarbi kiekviena frazė, kiekvienas gestas: nieko nereikalingo, viskas turi paslėptą reikšmę. Ir tik spektaklio pabaigoje iš daugybės užuominų, it iš smulkiausių dėlionės detalių, ima ryškėti bendrasis vaizdas. Tačiau, kaip ir dera senam geram detektyvo žanrui, spektaklio kulminacija tampa staigmena žiūrovams.

Utenos kamerinis teatras. Spektaklis pagal A. Čechovą ,,Piršlybos“. Vieno veiksmo komedija. (rež. Šarūnas Kunickas). Tai komiškas spektaklis atskleidžiantis tuščias žmonių ambicijas ir bereikšmius principus. Visa tai, išprovokuoja absurdiškiausias situacijas, kurios veda į nesusikalbėjimą, konfliktus ir nutolimą nuo esminių vertybių.

Kita vertus pasirodo, kad nuo principo iki šeimyninės laimės – tik vienas žingsnis. O ir kas pasakė, kad aštriai ir iš išskaičiavimo negali prasidėti MEILĖ?…

Ukmergės kultūros centro mėgėjų teatras ,,Vilko pėdsakas“. Spektaklis ,,Senosios Ūkmergės nutikimai“ (scenarijaus autorė ir režisierė Skaistė Vasiliauskaitė – Dančenkovienė).

Spektaklis sukurtas pagal archyvų medžiagą ir tarpukario spaudos publikacijas apie Ukmergę. Personažų lūpomis kalba senojo daugiataučio miesto gyventojai. Jie ir piktinasi, ir džiaugiasi, ir myli. Aptaria politiką ir vieni kitus. Dalindamiesi savo mintimis, jie pasakoja miesto istoriją ir leidžia pažvelgti į gyvenimą prieš šimtą metų.

Išnarplioję detektyvą, sudalyvavę aistrų, manipuliacijų, kaprizų ir meilės sprogimų kupinose piršlybose, pasiklausę Ukmergės senųjų pasakojimų, užvėrę didžiosios salės duris, žiūrovai, tarsi po dienos teatrinės piligriminės kelionės, suras vietą poilsiui visai šalia esančioje salėje, kur lauks tikro jausmo akustinis vakaras – rašytojo ir aktoriaus Juozo Gaižausko knygos „Pasibaidęs Dievo žirgas“ pristatymas ir autorinių dainų koncertas „Įstrigę gerume po žvaigždynais“ kartu su aktore Emilija Latėnaite.

Vakaro metu skambės autorinės dainos ir daugybė užburiančių istorijų – autentiški pasakojimai iš Camino Santiago de Compostela kelio bei iš Etiopijos Tigrajaus dykumose stūksančių Dangaus bažnyčių. Taip pat sužinosite ar galima keliaujant pėsčiomis virš debesų pasisemti debesies ir parsinešti gabalėlį dangaus…

Vakaro metu bus galima įsigyti autoriaus knygų su parašu, dedikacija ir specialiais auksiniais antspaudais.