u-green-purple
plant-pink-orange

„Po skambančiu ąžuolu“

06.23, 07.13, 08.10

Gero kino vakarai „Po skambančiu ąžuolu“

Jau ketvirtą vasarą „Po skambančiu ąžuolu“ kino mylėtojų lauks gero kino vakarai po atviru dangumi. Tai vienas iš Ukmergės kultūros centro vykdomo projekto „Kinas+“ renginių ciklų. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras ir Ukmergės rajono savivaldybė. Ukmergiškiai ir miesto svečiai turėjo galimybę pamatyti lietuviškos kino klasikos, aktualiosios dokumentikos, geriausius Europos kino kūrėjų darbus, o šią vasarą žiūrovų dėmesio laukia „Kino pavasario 2023“ filmai.

Pirmasis kino vakaras „Po skambančiu ąžuolu“ vyks birželio 8 d. saulei leidžiantis – 22 val. Prieš filmo peržiūrą žiūrovai turės progą pasiklausyti Ukmergės kultūros centro instrumentinės grupės (vad. R. Gagiškis) muzikinės programos. Šių metų kino vakarų ciklą pradės animacinis kino filmas suaugusiems „Aklas gluosnis, mieganti moteris“. Šis filmas sukurtas Haruki Murakami apsakymų motyvais, o jo režisierius Pierre’as Földesas yra ne tik režisierius, bet ir kompozitorius bei tapytojas. Gimė JAV, užaugo Paryžiuje, čia mokėsi groti pianinu ir komponuoti muziką. Karjerą pradėjo Niujorke, kur kūrė muziką kino filmams ir reklamoms. Grįžęs į Europą susidomėjo animacija ir sukūrė kelis trumpus animacinius filmus, išsiskiriančius unikaliu stiliumi ir technika. „Aklas gluosnis, mieganti moteris“ yra debiutinis jo ilgo metro filmas.

Antrasis kino vakaras vyks Joninių šventės išvakarėse – birželio 23 d. Nuo 21 val. žiūrovus linksmins folkloro kapela „Ratilai“ iš Vilniaus, Joninių tradicijas šmaikščiai porins Dėdienytė, o kino ekrane bus rodoma viena iš populiariausių visų laikų lietuviško kino komedija „Trys milijonai eurų“. Vaidmenis filme sukūrė gerai žinomi ir publikos jau pamilti aktoriai Giedrius Savickas, Inga Jankauskaitė, Jokūbas Bareikis ir Ineta Stasiulytė. Šiame filme daug veiksmo, smagaus, režisieriui Tadui Vidmantui būdingo humoro ir daug nesusipratimų, kuriuos sukelia netikėtai laimėti pinigai.

Tradiciškai gero kino vakarai vyks kas antrą ketvirtadienį visą vasarą. Žiūrovai turės progą pamatyti žiūroviškiausią tarptautinio festivalio „Kino pavasaris 2023“ filmą „Aštuoni kalnai“ ( rež. Felixas van Groeningenas) ir kitus, puikiai kritikų ir žiūrovų įvertintus filmus – komediją „Paskutinis šokis“ (rež. Delphine Lehericey), itališka popklasikos energija spinduliuojančią juostą „Begalybė“ (rež. Emanuele Crialese).

 

Organizatoriai žiūrovus kviečia pasirūpinti šiltesne apranga, o, esant nepalankioms oro sąlygoms, visi skelbti kino vakarai vyks Kultūros centro salėje.