u-orange-green
heart
Gegužė
Renginiai (16)
P18152229
A29162330
T310172431
K4111825
P5121926
Š6132027
S7142128
photo
Poezijos konkursas
05.26

POEZIJOS KONKURSO BAIGIAMASIS RENGINYS  „Ukmergiškis dangus buvo tūkstantį kartų platesnis už mano gyvenimą“ (Valdas Šlatas)

Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos ir rajono literatų draugijos organizuotas konkursas.

 

photo
NAUJASIS BALTIJOS ŠOKIS 2023 – A Sensoral Lecture
05.04

3 dalių šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis 2023“ taps neatsiejama Ukmergės kultūrinio gyvenimo dalimi ir bendruomenei suteiks galimybę pažinti šalies ir pasaulines šokio tendencijas. 1 dalis – A Sensoral Lecture.

photo
NAUJASIS BALTIJOS ŠOKIS 2023 – Įskilimai ir HAIRY 2.0
05.06

3 dalių šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis 2023“ taps neatsiejama Ukmergės kultūrinio gyvenimo dalimi ir bendruomenei suteiks galimybę pažinti šalies ir pasaulines šokio tendencijas. 2 dalis – Įskilimai ir HAIRY 2.0.

photo
NAUJASIS BALTIJOS ŠOKIS 2023 – Alien
05.11

3 dalių šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis 2023“ taps neatsiejama Ukmergės kultūrinio gyvenimo dalimi ir bendruomenei suteiks galimybę pažinti šalies ir pasaulines šokio tendencijas. 3 dalis – Alien.

photo
Ukmergės meno mokyklos akademinės muzikos koncertų ciklas PRIMA. STUDIUM. PRO
04.18, 04.27, 05.02, 05.04, 05.11, 05.23

koncertų ciklas PRIMA. STUDIUM. PRO

„Ukmergiškis dangus buvo tūkstantį kartų platesnis už mano gyvenimą”
05.06

2021 m., Ukmergei tapus Lietuvių kalbos dienų sostine, gimė nauja tradicija, pakvietusi kraštiečius poetus, rajono literatus dalyvauti poezijos konkurse ir pristatyti savo kūrybą. „Ukmergiškis dangus buvo tūkstantį kartų platesnis už mano gyvenimą” – tai Ukmergės miesto 690 metų jubiliejui skirtas poezijos konkursas.

Muziejų naktis
05.13

Muziejų naktyje – ekskursijos, edukacijos, performansai, spektakliai.

photo
Miesto gimtadienis „Miesto šventė“
05.26, 05.27

Ukmergės gimtadienis ir koncertas su daug rokenrolo!
Didžiojoje scenoje: Lietuvos roko muzikos vedlių – grupės „ba“ koncertas, o kitose erdvėse pasirodys alternatyvaus roko grupės ar atlikėjai.
O taip pat – spektakliai, akcijos, parodos, varžybos, konkursai ir kiti tradiciniai miesto šventės renginiai.
Prieš miesto šventę, grojant roko muzikai, bus iškilmingai atidaryta visų Ukmergės krašto menininkų paroda. Nauji Ukmergės piliečiai bus apdovanoti spalvingomis pliušinėmis gitaromis, tad visas miestas bus pilnas naujagimių su gitarytėmis.

„Ukmergės dvarų žiedas“
Visą gegužę

Kultūrinis turistinis maršrutas „Ukmergės dvarų žiedas“.

Atminties akcija
Visą gegužę

Analoginės (iki skaitmeninės) fotografijos išsaugojimas.

photo
„Ukmergė – menininkų miestas”
Visą gegužę

Parodų cikle „Ukmergė – menininkų miestas” Ukmergės kultūros centro galerijoje 2023 m. bus pristatyta apie 20 ukmergiškių vizualiųjų menų kūrėjų – tapytojų, fotografų, grafikų, skulptorių – kūrybos solo parodų, keičiančių veina kitą ištisus metus.

„Kūrybinės improvizacijos“
Visą gegužę

Bendruomeniniai kūrybiniai projektai „Kūrybinės improvizacijos“ – Ukmergės savivaldybės biudžeto programa, skatinanti nevyriausybinių organizacijų veiklą ir skirta „Ukmergė 690” programos įgyvendinimui. Ukmergės bendruomenės ir nevyriausybinės organizacijos bus kviečiamos teikti paraiškas pagal prioritetą.

photo
Galerijų ir parodinių erdvių pažintinis maršrutas „Pamenuok po Ukmergę“
Visą gegužę

Ukmergė – tai ne tik graži architektūra ir geri žmonės, ji taip pat kupina meno. Galerijų ir parodinių erdvių pažintinis maršrutas „Pamenuok po Ukmergę“, jungiantis 18 galerijų bei parodinių erdvių lauke ir viduje. Tai šimtai nuostabių meno kūrinių, kuriuos pamatyti ir patirti prireiks visos dienos ir pusės nakties. Pamenuok po parodas tarpuvartėje, namo sienose, prie fontano, laiptinėje, parke, pas žmogų namuose, bare ar bunkeryje.

Ukmergės fabrikų kroso taurė
Visą gegužę

Užkrėsti veikti, patirti starto azartą ir pasididžiavimą finiše, atrasti neįtikėtinas Ukmergės vietas!
Ukmergės fabrikai rengia „Ukmergės fabrikų krosų taurę 2023“, kurios tikslai – populiarinti bėgimo ir dviračių sportą, skatinti įvairaus amžiaus žmones praleisti aktyvų laisvalaikį gamtoje, skatinti jaunimą domėtis sportu. Renginį sudaro 6 etapai, kuriuose dalyviai varžysis bėgimo kroso, MTB dviračių kroso, rogainingo disciplinose.

„UKModernizmas“
Visą gegužę

Nors didžiausia modernistinės architektūros koncentracija tarpukariu vystėsi Kaune, tuometinis apskrities centras – Ukmergė – tapo antruoju moderniu miestu po Kauno. „UKModernizmas“ – turistinis maršrutas, pristatantis tarpukario modernizmo architektūros paveldą dabartinėje Ukmergėje, išskiria miestą iš Lietuvos konteksto savo estetine verte ir kokybe.

Knyga „Ukmergės miesto istorija 1333–1919“
Visą gegužę

Muziejininko Raimundo Ramanausko istorinės knygos „Ukmergės miesto istorija 1333–1919“ pristatymas ir konferencija.