u-orange-green
heart
Balandis
Renginiai (13)
P3101724
A4111825
T5121926
K6132027
P7142128
Š18152229
S29162330
Kultūros dienos minėjimas
04.14

Kasmet balandžio 15 d. pasaulio kultūros kūrėjai mini Pasaulinę kultūros dieną.
Ukmergėje jau 15-us metus švenčiant Pasaulinę kultūros dieną pagerbiami ir apdovanojami geriausi krašto kultūros žmonės.

photo
Eugenijaus Kulviečio paroda
04.13

GRĮŽTU… – Tapybos paroda, skirta 140-osioms dailininko gimimo metinėms atminti!

Eugenijus Kulvietis – Ukmergėje gyvenęs ir kūręs tapytojas, fotografas bei mokytojas.

 

„Ukmergė 690. Dailė”. Ukmergės dailininkų jubiliejinės parodos katalogas
04.14

Ukmergė pristatoma per skirtingas – jautrias, gilias ir pasididžiavimo vertas temas. Su šia idėja jau penktus metus kuriamas trijų albumų rinkinys.

photo
Kaukių performansas „Miesto metamorfozės“
04.15

Skiriama Kultūros dienai ir Ukmergės 690 metų jubiliejui!

Performanso metu aktoriai, pasinėrę į tipinių miesto personažų būvį, atskleidžia jų (savo) individualias patirtis mieste, kurios yra universalios.

Kalbėdami nuo jų (savęs), išsako ir kitų, panašiai besijaučiančiųjų, jausmus.

O kaip mieste jautiesi TU?

photo
Sienos tapyba
Visą balandį

Ukmergės širdyje ant pastato sienos bus sukurtas didelis dailininko Tado Vincaičio sieninės tapybos kūrinys.

photo
„Nenuoramos 2023“ ir „Nenuoramos“ Plius“
04.01, 03.31

Jau 25 kartą Ukmergės kultūros centre organizuojamas tradicinis, pavasarinis respublikinis vaikų ir jaunimo teatrų festivalis „Nenuoramos“, pirmą kartą „išaugintas“ į „Nenuoramos“ Plius“, įtraukiant respublikos suaugusiųjų mėgėjų teatrus. „Nenuoramos“ – tai laisvė kurti, stebėti, būti įdomiu ir matomu, tobulėti, bendrauti, pažinti save ir kitus.

Atminties akcija
Visą balandį

Analoginės (iki skaitmeninės) fotografijos išsaugojimas.

„Ukmergės dvarų žiedas“
Visą balandį

Kultūrinis turistinis maršrutas „Ukmergės dvarų žiedas“.

„Ukmergė – menininkų miestas”
Visą balandį

Parodų cikle „Ukmergė – menininkų miestas” Ukmergės kultūros centro galerijoje 2023 m. bus pristatyta apie 20 ukmergiškių vizualiųjų menų kūrėjų – tapytojų, fotografų, grafikų, skulptorių – kūrybos solo parodų, keičiančių veina kitą ištisus metus.

„Laiškas ukmergiškiui“
Visą balandį

„Laiškas ukmergiškiui“ – tai pilietinė iniciatyva, skirta sutelkti Lietuvoje ir pasaulyje išsibarsčiusius ukmergiškius rašant jiems laiškus ir kviečiant įsijungti į Ukmergės kultūrinį vyksmą įvairiomis išraiškos formomis.

„Kūrybinės improvizacijos“
Visą balandį

Bendruomeniniai kūrybiniai projektai „Kūrybinės improvizacijos“ – Ukmergės savivaldybės biudžeto programa, skatinanti nevyriausybinių organizacijų veiklą ir skirta „Ukmergė 690” programos įgyvendinimui. Ukmergės bendruomenės ir nevyriausybinės organizacijos bus kviečiamos teikti paraiškas pagal prioritetą.

photo
Galerijų ir parodinių erdvių pažintinis maršrutas „Pamenuok po Ukmergę“
Visą balandį

Ukmergė – tai ne tik graži architektūra ir geri žmonės, ji taip pat kupina meno. Galerijų ir parodinių erdvių pažintinis maršrutas „Pamenuok po Ukmergę“, jungiantis 18 galerijų bei parodinių erdvių lauke ir viduje. Tai šimtai nuostabių meno kūrinių, kuriuos pamatyti ir patirti prireiks visos dienos ir pusės nakties. Pamenuok po parodas tarpuvartėje, namo sienose, prie fontano, laiptinėje, parke, pas žmogų namuose, bare ar bunkeryje.

„UKModernizmas“
Visą balandį

Nors didžiausia modernistinės architektūros koncentracija tarpukariu vystėsi Kaune, tuometinis apskrities centras – Ukmergė – tapo antruoju moderniu miestu po Kauno. „UKModernizmas“ – turistinis maršrutas, pristatantis tarpukario modernizmo architektūros paveldą dabartinėje Ukmergėje, išskiria miestą iš Lietuvos konteksto savo estetine verte ir kokybe.