u-orange-green
heart
Birželis
Renginiai (15)
P5121926
A6132027
T7142128
K18152229
P29162330
Š3101724
S4111825
Vaikystės šventė
06.01

Tai šventė mažiems ir paaugusiems vaikams: jaunųjų atlikėjų „Žvaigždučių šou“, vaikų piešinių galerija, susitikimai su pasakų personažais, profesionalių atlikėjų programa vaikams. Linksma šventė įtraukia dalyvius į įvairias edukacijas ir koncertines veiklas, suteikia galimybę mažiems atlikėjams pasijusti tikrosiomis scenos žvaigždėmis.

„Kalėdų eglutės laistymas vasarą“
06.08

Ukmergės miesto centre 12 metų auga eglutė, kuri jau 4 metus tampa kalėdine eglute. Tačiau kasmet apgailestaujama, kad eglutė nėra tokia didelė ir skarota kaip kitų miestų kalėdinės eglės. Vasarą organizuojama akcija, kurios metu mažieji miesto gyventojai laistys savo miesto eglutę, kad Kalėdoms ji paūgėtų. Ši akcija – pagarbos gyvai kalėdinei ugdymas. Laistymo dieną vaikų prie eglutės lauks pramogos, o gal ir pats Kalėdų senelis.

„Iš Vilkmergės per Ukmergę į Rockmergę“
06.13

Ukmergės istorijos ir kultūros pažininimas vyks miesto gatvelėse – tai „Iš Vilkmergės per Ukmergę į Rockmergę“, Ukmergės krašto pažinimui skirtos mokslo dienos.

photo
„Muzika Ukmergės senamiestyje“
Visą birželį

Rokas atgyja Ukmergės senamiestyje!
Ukmergės senamiestis atgyja su roku!
Ukmergės rajono savivaldybė kartu su Jaunimo muzikos klubu „Rockmergė“ vykdo iniciatyvą „Muzika Ukmergės senamiestyje“ – jaunos, talentingos, tačiau mažai žinomos Lietuvos grupės pasirodo netikėtose Ukmergės senamiesčio erdvėse: tarpuvartėse, balkonuose, aikštėse ar kiemuose.

photo
„Kilkim žaibu“
06.29, 06.30, 07.01

Festivalis „Kilkim žaibu“ – didžiausias roko ir metalo muzikos festivalis Baltijos šalyse. Ši muzikos šventė bus sklidina galingiausio „Rockmergės“ rokenrolo!

„Ukmergės dvarų žiedas“
Visą birželį

Kultūrinis turistinis maršrutas „Ukmergės dvarų žiedas“.

Atminties akcija
Visą birželį

Analoginės (iki skaitmeninės) fotografijos išsaugojimas.

„Ukmergė – menininkų miestas”
Visą birželį

Parodų cikle „Ukmergė – menininkų miestas” Ukmergės kultūros centro galerijoje 2023 m. bus pristatyta apie 20 ukmergiškių vizualiųjų menų kūrėjų – tapytojų, fotografų, grafikų, skulptorių – kūrybos solo parodų, keičiančių veina kitą ištisus metus.

„Kūrybinės improvizacijos“
Visą birželį

Bendruomeniniai kūrybiniai projektai „Kūrybinės improvizacijos“ – Ukmergės savivaldybės biudžeto programa, skatinanti nevyriausybinių organizacijų veiklą ir skirta „Ukmergė 690” programos įgyvendinimui. Ukmergės bendruomenės ir nevyriausybinės organizacijos bus kviečiamos teikti paraiškas pagal prioritetą.

Galerijų ir parodinių erdvių pažintinis maršrutas „Pamenuok po Ukmergę“
Visą birželį

Ukmergė – tai ne tik graži architektūra ir geri žmonės, ji taip pat kupina meno. Galerijų ir parodinių erdvių pažintinis maršrutas „Pamenuok po Ukmergę“, jungiantis 18 galerijų bei parodinių erdvių lauke ir viduje. Tai šimtai nuostabių meno kūrinių, kuriuos pamatyti ir patirti prireiks visos dienos ir pusės nakties. Pamenuok po parodas tarpuvartėje, namo sienose, prie fontano, laiptinėje, parke, pas žmogų namuose, bare ar bunkeryje.

Ukmergės fabrikų kroso taurė
Visą birželį

Užkrėsti veikti, patirti starto azartą ir pasididžiavimą finiše, atrasti neįtikėtinas Ukmergės vietas!
Ukmergės fabrikai rengia „Ukmergės fabrikų krosų taurę 2023“, kurios tikslai – populiarinti bėgimo ir dviračių sportą, skatinti įvairaus amžiaus žmones praleisti aktyvų laisvalaikį gamtoje, skatinti jaunimą domėtis sportu. Renginį sudaro 6 etapai, kuriuose dalyviai varžysis bėgimo kroso, MTB dviračių kroso, rogainingo disciplinose.

photo
„Po skambančiu ąžuolu“
06.08, 07.13, 08.10

Kameriniai renginiai Ukmergės mieste „Po skambančiu ąžuolu“ – jaunųjų, debiutuojančių ukmergiškių muzikiniai pasirodymai, poezijos skaitymai, geriausių Europos ir kitų šalių kino filmų peržiūros. Šiemet tęsis ir užsimezgusi draugystė su Jono Meko vizualiųjų menų centru – ukmergiškiams pristatomas kino renginių ciklas „Nepriklausomo kino kelias“, o kino vakarų programoje – vaidybiniai, dokumentiniai, trumpametražiai, animaciniai ir eksperimentiniai jaunųjų Lietuvos kūrėjų darbai.

„Keliaujantis vasaros kinas“
Visą birželį

„Keliaujantis vasaros kinas“ – kaimiškose vietovėse po atviru dangumi rodomi geriausi metų nacionalinio kino filmai ir susitikimai su vietos menininkais, bendruomenėmis.

„Fotografo palikimas ateities kartoms. Širdis ko trokšta visko čia yra…“
Visą birželį

Ukmergėje kuriamos atviros ekspozicinės erdvės fotografijų eksponavimui, tapsiančios dar vienu miesto kultūriniu ir turistiniu akcentu – parodos Tolerancijos centre ir „Bromos“ galerijoje.

„UKModernizmas“
Visą birželį

Nors didžiausia modernistinės architektūros koncentracija tarpukariu vystėsi Kaune, tuometinis apskrities centras – Ukmergė – tapo antruoju moderniu miestu po Kauno. „UKModernizmas“ – turistinis maršrutas, pristatantis tarpukario modernizmo architektūros paveldą dabartinėje Ukmergėje, išskiria miestą iš Lietuvos konteksto savo estetine verte ir kokybe.