u-orange-green
heart
Rugsėjis
Renginiai (14)
P4111825
A5121926
T6132027
K7142128
P18152229
Š29162330
S3101724
photo
Ukmergės rajono savivaldybės paroda „Dovana Vilniui“
09.01

Ukmergės 690-metis paskatino moksleivių iniciatyvą pasveikinti Vilnių su 700 metų jubiliejumi. Šios iniciatyvos idėja – padovanoti miestui 24 vėliavas, sukurtas pagal Ukmergės Meno mokyklos mokinių piešinių motyvus. Patys mažiausi kūrėjai vaizdavo Vilnių kaip Verbų sostinę, pilną paslaptingų ženklų ir istorijų apie juos; vyresni mokiniai ieškojo gilesnių minčių apie paveldėtas pilis; kitiems miestas – tai vieta, kur slepiasi menas, mokslas ir technologijos, dailės ir dailininkų miestas. Jauniesiems menininkams svarbūs pasirodė širdies ryšiai, visada ir viską matančios akys.

photo
Ukmergės meno mokykos akademinės muzikos koncertų ciklas ,,PRIMA. STUDIUM. PRO”
09.19

Rugsėjo 19 d. (antradienis) 18.00 val.

Švč. Trejybės bažnyčioje (Kauno g. 1)

STUDIUM – Vilniaus universiteto Kauno fakulteto

Akademinio dainavimo VENI GAUDERE Merginų grupė

Vadovė – Adelė Mikalkėnienė

Nemokama

photo
Ukmergės meno mokykos akademinės muzikos koncertų ciklas ,,PRIMA. STUDIUM. PRO”
09.29

Rugsėjo 29 d. (penktadienis) 18.00 val.

Ukmergės meno mokykloje (Vienuolyno g. 7)

 

PRO BALTIJOS GITARŲ KVARTETAS

Zigmas Čepulėnas, Sergej Krinicin, Saulius S. Lipčius, Cris Rubens

 

photo
„Šilko skara Vilnelėje Vilniui“
Visą rugsėjį

„Šilko skara Vilnelėje Vilniui“ – Ukmergės meno mokyklos ir ir Dailės akademijos performansas, kai Ukmergė, švęsdama savo 690-ąjį gimtadienį, sveikins Vilnių su 700-uoju gimtadieniu ant Vilnelės bangų ištiesdama šilko skarą.

„Ukmergės dvarų žiedas“
Visą rugsėjį

Kultūrinis turistinis maršrutas „Ukmergės dvarų žiedas“.

Atminties akcija
Visą rugsėjį

Analoginės (iki skaitmeninės) fotografijos išsaugojimas.

„Ukmergė – menininkų miestas”
Visą rugsėjį

Parodų cikle „Ukmergė – menininkų miestas” Ukmergės kultūros centro galerijoje 2023 m. bus pristatyta apie 20 ukmergiškių vizualiųjų menų kūrėjų – tapytojų, fotografų, grafikų, skulptorių – kūrybos solo parodų, keičiančių veina kitą ištisus metus.

„Kūrybinės improvizacijos“
Visą rugsėjį

Bendruomeniniai kūrybiniai projektai „Kūrybinės improvizacijos“ – Ukmergės savivaldybės biudžeto programa, skatinanti nevyriausybinių organizacijų veiklą ir skirta „Ukmergė 690” programos įgyvendinimui. Ukmergės bendruomenės ir nevyriausybinės organizacijos bus kviečiamos teikti paraiškas pagal prioritetą.

photo
Galerijų ir parodinių erdvių pažintinis maršrutas „Pamenuok po Ukmergę“
Visą rugsėjį

Ukmergė – tai ne tik graži architektūra ir geri žmonės, ji taip pat kupina meno. Galerijų ir parodinių erdvių pažintinis maršrutas „Pamenuok po Ukmergę“, jungiantis 18 galerijų bei parodinių erdvių lauke ir viduje. Tai šimtai nuostabių meno kūrinių, kuriuos pamatyti ir patirti prireiks visos dienos ir pusės nakties. Pamenuok po parodas tarpuvartėje, namo sienose, prie fontano, laiptinėje, parke, pas žmogų namuose, bare ar bunkeryje.

photo
Ukmergės fabrikų kroso taurė
Visą rugsėjį

Užkrėsti veikti, patirti starto azartą ir pasididžiavimą finiše, atrasti neįtikėtinas Ukmergės vietas!
Ukmergės fabrikai rengia „Ukmergės fabrikų krosų taurę 2023“, kurios tikslai – populiarinti bėgimo ir dviračių sportą, skatinti įvairaus amžiaus žmones praleisti aktyvų laisvalaikį gamtoje, skatinti jaunimą domėtis sportu. Renginį sudaro 6 etapai, kuriuose dalyviai varžysis bėgimo kroso, MTB dviračių kroso, rogainingo disciplinose.

„Fotografo palikimas ateities kartoms. Širdis ko trokšta visko čia yra…“
Visą rugsėjį

Ukmergėje kuriamos atviros ekspozicinės erdvės fotografijų eksponavimui, tapsiančios dar vienu miesto kultūriniu ir turistiniu akcentu – parodos Tolerancijos centre ir „Bromos“ galerijoje.

„Camera obscura 2023“
Visą rugsėjį

Kamerinių teatrų ir performansų festivalis „Camera obscura 2023“ – XX kamerinių teatrų ir performansų festivalis, skirtas profesionaliojo šiuolaikinio meno sklaidai. Festivalis vyks įvairiose Kultūros centro sceninėse erdvėse ir netradicinėse viešosiose vietose.

„UKModernizmas“
Visą rugsėjį

Nors didžiausia modernistinės architektūros koncentracija tarpukariu vystėsi Kaune, tuometinis apskrities centras – Ukmergė – tapo antruoju moderniu miestu po Kauno. „UKModernizmas“ – turistinis maršrutas, pristatantis tarpukario modernizmo architektūros paveldą dabartinėje Ukmergėje, išskiria miestą iš Lietuvos konteksto savo estetine verte ir kokybe.

„Aniuolų sargų kermošius“ Žemaitkiemyje
09.23

„Aniuolų sargų kermošius“ – tai teatralizuota rajono bendruomenių ir derliaus šventė, skiriama vietinio istorinio ir kultūrinio paveldo išsaugojimui. Šį kartą šventė vyks Žemaitkiemyje – atvykę svečiai pažins šį kraštą ir jo garsenybes, dalyvaus įvairiose rungtyse, konkursuose, klausysis vietos bei profesionalių atlikėjų, vertins kitų seniūnijų derlių, turės galimybę įsigyti amatininkų gaminių.